W ostatnich dniach do decydującej walki o brąz stanęły kluby siatkarskie UNI Opole oraz BKS Bostik. Mecz zakończył sezon siatkarski na ten rok. Kibicom, a zwłaszcza zawodniczkom towarzyszyły emocje nie do opisania! A jaki był wynik? Tego dowiecie się już zaraz!
Mecz odbył się w Bielsku-Białej, gdzie zebrało się mnóstwo widzów, którzy kibicowali swojemu ulubionemu klubowi, mając nadzieje, że to właśnie oni wygrają walkę o brąz. Prezes zarządu klubu Uni Opole, Maciej Kochański, stwierdził, że emocje, które pojawiły się na meczu, kumulowały się już przez 10 lat – od powstania klubu UNI Opole. Prezes zaznacza, że klub właśnie zdobył kamień milowy, co sprawia, że jest on przede wszystkim bardzo szczęśliwy. Wykazuje dumę względem zawodniczek, które postawiły sobie wysoką poprzeczkę w tym sezonie i spełniły oczekiwania swoje jak i wszystkich dookoła.
Zawodniczka UNI Opole, Klaudia Łyduch, podzieliła się z nami swoimi odczuciami co do osiągnięcia klubu. Powiedziała, że pomimo bardzo dobrego sezonu, mało kto wierzył w takie osiągnięcie, co oznacza jeszcze większy powód do radości i dumy z całej drużyny i ich determinacji. Kapitanka klubu UNI Opole opowiedziała o szczęściu jakie ją spotkało, związanym z wymarzoną pracą jak i wykazała dumę ze swojej drużyny.
Opolskie siatkarki już na początku meczu zabrały prowadzenie przeciwnikom, jednak klub BKS Bostik szybko się zrekompensował i odebrał prowadzenie w swoje ręce. Punkty się wyrównały, co spowodowało jeszcze większe emocje u kibiców. Pierwszy set wygrały gospodynie prowadząc 26 do 24 punktów. Jednak w drugim secie zawodniczki UNI Opole nadrobiły straty i zwyciężyły 27 do 25. Ostatecznie UNI Opole przejęło kontrolę i przypieczętowało zwycięstwo 3 do 2 zdobywając historyczny brązowy medal.
Mecz, w którym zawodniczki UNI Opole zdobyły 3 miejsce wraz z brązowym pucharem oraz mnóstwem medali, przeszedł do historii. Chcesz usłyszeć emocje wydarzenia? Zapraszamy do oglądnięcia materiału na naszym Facebooku SETA TV!
Publikacja – Nikola Komborska
Prowadziła – Oliwia Wocław
Realizacja – Jakub Żak
Montaż – Łucja Barańska
Social Media – Oliwia Wocław