Ogród Zoologiczny w Opolu to wspaniałe miejsce na spędzenie wolnego popołudnia dla osób w każdym wieku. Celem działania tego typu atrakcji jest ochrona unikalnych, zagrożonych gatunków przed postępem cywilizacji. Zwierzęta żyją w możliwie najlepszych warunkach, które zbliżone są do ich naturalnego środowiska. Wizyta w ogrodzie zoologicznym to interesująca lekcja światowej fauny połączona z zabawą i relaksem!

Ogród Zoologiczny w Opolu mieści się na wyspie Bolko. Powstał on w latach 30-tych XX wieku. Początkowo był on własnością prywatną, a w roku 1936 został udostępniony zwiedzającym. Niestety przez wydarzenia  II wojny światowej zwierzęta przeniesione zostały za Zachodnią granicę i tym samym Zoo przestało istnieć. Ponownym powstaniem ogrodu zoologicznego zainteresowano się w 1952 roku powołując Komitet Odbudowy Zwierzyńca w Opolu. I tak rok po tym wydarzeniu bramy ogrodu otworzyły się dla gości.

Do roku 1997 atrakcje w ogrodzie było coraz więcej co przekładało się na rosnące zainteresowanie mieszkańców Opola i przyjezdnych turystów. W pamiętnym 1997 roku, Opole zostało zniszczone przez znaczne wzrost wód w Odrze. Niestety powódź nie ominęła ogrodu niszcząc całkowicie jego teren. Kolejna odbudowa Zoo ma miejsce w roku 1998. Nowe założeni architektoniczne pozwalają na całkowicie nową, atrakcyjną koncepcję, dzielącą teren ogrodu na strefy tematyczne.

Wraz z odrodzeniem Zoo, do Opola zostają sprowadzone egzotyczne gatunki zwierząt, które co roku przyciągają tłumy zwiedzających, którzy mogą podziwiać prawie 300 gatunków zwierząt!

 

Zoo-1

 


 

Pyrtek Magdalena

Bluszcz Barbara