Narodowe Centrum Polskiej Piosenki mieści się w Opolu przy ulicy Piastowskiej 14. Jest to ponadregionalna  instytucja  kultury. W tym miejscu znajduje się amfiteatr który po modernizacji na widowni ma miejsca siedzące dla 3655 widzów. Nad widownią rozciąga się taras widokowy z którego można równie dobrze jak z widowni oglądać różne atrakcje kulturalne. Również na terenie tej instytucji jest Sala Kameralna która jest w stanie pomieścić  500 osób stojących lub 160 siedzących.

W NCPP ciągle odbywają się koncerty różnych znanych gwiazd. Koncerty odbywają się zarówno w amfiteatrze jak i w Sali Kameralnej. Repertuar Narodowego Centrum Polskiej Piosenki można znaleźć na stronie http://www.ncpp.opole.pl . W tym miejscu odbywają się nie tylko koncerty. Organizowane są tam dni otwarte podczas których dla przybyłych osób są zapewnione różnie atrakcje.
W tym kompleksie od 52 lat organizowany jest Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Pierwszy taki festiwal miał miejsce w 1963 roku. Przez wszystkie te lata na scenie opolskiego amfiteatru wystąpiły największe polskie gwiazdy muzyczne jak i kabaretowe.

 02

01


Juzak Katarzyna
Kokott Denis