Park dinozaurów w Krasiejowie to nowoczesny i piękny park rozrywki, atrakcyjny dla całej rodziny, znajdujący się ponad 20 km na wschód od Opola i 5 km od Ozimka. To jeden z trzech bratnich parków wraz z JuraParkiem Bałtów i JuraParkiem Solec Kujawski.

Dinozaury

Efektowne i olbrzymie dinozaury w Krasiejowie ustawione są wzdłuż ścieżki edukacyjnej o długości 1500 m. W parku zobaczyć można ponad 200 modeli gadów i płazów, tym samym jest to największy dinopark w Europie. Obok dinozaurów stoją tablice informacyjne, aby ułatwić rozpoznanie gadów i przekazać na ich temat różne ciekawostki. Ponadto na trasie tej zobaczysz autentyczne wykopaliska w Pawilonie Uniwersytetu Opolskiego.

Tunel Czasu

Poza dinozaurami w Krasiejowie można odwiedzić  Tunel Czasu. Jest to niezwykle tajemnicze i interesujące miejsce, które przenosi nas w czasy, kiedy jeszcze nie istniała Ziemia. Przy użyciu rozmaitych technik multimedialnych zobaczyć można jak powstał Układ Słoneczny, Ziemia i pierwsze formy życia. To ruchome kino, które ogląda się z jadącej kolejki turystycznej.

Oceanarium

Niezwykłą atrakcją JuraParku jest też Prehistoryczne Oceanarium, które zachwyca wielkimi stworzeniami z pra przeszłości. Jeden z nich nawet próbuje atakować turystów.

Park Rozrywki

W Krasiejowie znajduje się również Park Rozrywki. To miejsce jest idealne dla najmłodszych turystów. Najbardziej usatysfakcjonowani będą placem zabaw z dmuchawcami, małpim gajem, zjeżdżalniami itp.

Park Ewolucji

Nowością obok JuraPark Krasiejów jest fantastyczny Park Nauki i Ewolucji Człowieka, który oferuje turystom niewyobrażalną podróż w czasie, odległą nawet o 66 mln lat, a do tego pierwszy lot w Kosmos. Wizyta w tym parku pozwala poznać naszych pra przodków i z pewnością pozostawi miłe wspomnienia.


Marcin Czech